Strona główna / Blog / Dlaczego firmy pożyczkowe są bardziej popularne niż banki?

Dlaczego firmy pożyczkowe są bardziej popularne niż banki?

W przypadku pożyczek, klient napotyka się na trudności z wyborem wierzyciela. Istnieją dwie możliwości: skontaktować się z bankiem lub odwiedzić stronę internetową firmy pożyczkowej. Obecnie niezwykle popularna stała się druga opcja. Przeprowadziliśmy badania i dowiedzieliśmy się, dlaczego te firmy są tak popularne i co oddziela je od banków.

Powód 1

Udowodniono, że firmy pożyczkowe działają o 83% szybciej niż przeciętne banki. Wypełnienie wniosku i wpłynięcie pieniędzy na konto zajmuje około 20 minut. Powodem takiego wyniku jest fakt, że w przeciwieństwie do banków, firmy pożyczkowe nie świadczą innych typowych dla banków usług, takich jak operacje walutowe, ani nie przyjmują depozytów gotówkowych od klientów. Dlatego zwracają pełną uwagę na pożyczki i wybierają najbardziej dogodną i korzystną dla klientów stawkę.

Powód 2

Z reguły firmy pożyczkowe operują z niewielkimi kwotami pieniędzy. Ten rodzaj pożyczki (tzw. pożyczka osobista) jest wygodny, gdy potrzebujesz środków na teraz i nie chcesz czekać na wypłatę. Nie musisz już stać w kolejkach i rozmawiać z konsultantami. Według ankiety przeprowadzonej na początku tego roku wśród klientów są to ważne punkty przy wyborze wierzyciela.

Powód 3

Firmy pożyczkowe chętniej oferują pożyczki wnioskodawcom, którzy mieli mało lub brak czasu na zbudowanie historii kredytowej lub którzy mogli napotkać pewne pułapki, a teraz mają złą historię kredytową. Tymczasem banki wolą nie współpracować z takimi klientami.

Powód 4

Klientom częściej odmawia się pożyczki z banków niż z firm pożyczkowych. Firmy pożyczkowe zatwierdzają dwa razy więcej wniosków niż banki. Dzięki temu klienci nie muszą nawet tracić czasu na złożenie wniosku do banku i czekanie na jego decyzję; mogą zgłosić się bezpośrednio do firmy i odebrać pieniądze. Odbywa się to jeszcze szybciej przez Internet.

Powód 5

Firmy pożyczkowe świadczą swoje usługi online i nie zmuszają Cię do wypełniania wielu formalności. Sami sprawdzają Twoją historię kredytową. Zasadniczo wszystko, czego wymagają, to dowód osobisty i numer PESEL.

Powód 6

Jedną z rzeczy, która odstrasza tysiące klientów od tradycyjnych banków, jest to, jak wybredne mogą być banki, jeśli chodzi o pożyczanie pieniędzy. Banki stosują o wiele bardziej rygorystyczną metodę zatwierdzania kredytów, o które ubiegają się ich klienci, i w wielu przypadkach nie przekażą najpierw żadnych pieniędzy bez zabezpieczenia. Firmy pożyczkowe nie proszą o zapewnienie aktyw w zastaw w celu otrzymania pożyczki. Nasi klienci twierdzą, że ten fakt daje im poczucie bezpieczeństwa, a także wysoki komfort. Jak widać, funkcjonowanie tych dwóch struktur pożyczkowych są radykalnie różne. Zalety firm pożyczkowych są dość oczywiste, ale dlaczego nie spróbować samemu?

Zapewniamy Państwu wybór najbardziej poszukiwanych wierzycieli oferujących pożyczki. Nasza podstawowa idea jest prosta: wybierasz kwotę i termin, a następnie otrzymujesz topową listę wierzycieli gotowych do wysłania Ci potrzebnej kwoty w 15 minut. Nasz serwis współpracuje wyłącznie z wykwalifikowanymi wierzycielami bezpiecznych pożyczek, którzy od lat działają na rynku finansowym i mogą zapewnić 95% akceptacji, szybką wypłatę i niskie oprocentowanie. Kliknij tutaj aby wybrać sumę.

Ludmiła Bialy
edytor
3496
764
Rekomendacje dla Ciebie
Jak spłacić pożyczkę?
Pokaż więcej
Korzyści z pożyczki online
Pokaż więcej
Jak poprawić zdolność kredytową
Pokaż więcej
Co to jest pożyczka?
Pokaż więcej
Wszystkie artykuły