Strona główna / Blog / Czy spełniam warunki do otrzymania pożyczki?

Czy spełniam warunki do otrzymania pożyczki?

Wierzyciele stawiają klientom różne wymagania, ich kryteria różnią się w zależności od firmy.Istnieje kilka ogólnych kwestii, na które wierzyciele zwracają uwagę podczas sprawdzania wnioskodawców. To są historia kredytowa i dochody. Zanim zaczniesz starać się o pożyczkę, przeczytaj kilka naszych artykułów. Ta wiedza może pomóc w usprawnieniu procesu aplikacyjnego i może zwiększyć Twoje szanse na zakwalifikowanie się. Kryteria opisane poniżej gwarantują, że Twój wniosek zostanie rozpatrzony. Dają też szansę na pozytywną odpowiedź wierzyciela.

1. Historia kredytowa

Historia kredytowa to zapis tego, jak dana osoba zarządzała swoim kredytem w przeszłości, w tym całkowite obciążenie zadłużeniem, liczbę linii kredytowych i terminowość płatności. Organizacje finansowe badają historię kredytową potencjalnego klienta, aby zdecydować, czy zaoferować niższe oprocentowanie. Im więcej masz opóźnionych płatności, bankructw lub innych okoliczności finansowych, tym mniejsze są Twoje szanse na otrzymanie pożyczki z niskim oprocentowaniem.

2. Wiek

Powszechnie stosowanym kryterium wieku potencjalnego klienta to wiek między 18 a 65 lat – czyli wiek pracujący. Maksymalny wiek skorzystania z pożyczki osobistej różni się w zależności od banku lub organizacji finansowej.

3. Dokumenty

Z reguły organizacje finansowe proszą o każdy dokument, który może potwierdzić Twoją tożsamość. Akceptowalne formy tożsamości wydawanej przez rząd często obejmują: Numer PESEL, dowód osobisty lub paszport, zaświadczenie o obywatelstwie, akt urodzenia lub prawo jazdy. Ten środek ostrożności zmniejsza ryzyko kradzieży tożsamości.

4. Wierzyciel

Lifehack - jeśli nie spełniasz wymagań, zmień tego, który ich nie akceptuje! Oznacza to, że jeśli nie spełniasz jakichś kryteriów, wybierz innego wierzyciela, który udzieli Ci żądanej kwoty. Z tego powodu zalecamy korzystanie z firm pożyczkowych. Mają pewną przewagę nad bankami jeśli chodzi o elastyczność.

· Udowodniono, że firmy pożyczkowe działają o 83% szybciej niż przeciętne banki. Wypełnienie wniosku i wpłynięcie pieniędzy na konto zajmuje około 20 minut. Tacy wierzyciele zwracają pełną uwagę na pożyczki i wybierają najbardziej dogodną i korzystną dla klientów stawkę.

Z reguły firmy pożyczkowe operują z niewielkimi kwotami pieniędzy. Ten rodzaj pożyczki (tzw. pożyczka osobista) jest wygodny, gdy potrzebujesz środków na teraz i nie chcesz czekać na wypłatę. Nie musisz już stać w kolejkach i rozmawiać z konsultantami. Według ankiety przeprowadzonej na początku tego roku wśród klientów są to ważne punkty przy wyborze wierzyciela.

Firmy pożyczkowe chętniej oferują pożyczki wnioskodawcom, którzy mieli mało lub brak czasu na zbudowanie historii kredytowej lub którzy mogli napotkać pewne pułapki, a teraz mają złą historię kredytową. Tymczasem banki wolą nie współpracować z takimi klientami.

Klientom częściej odmawia się pożyczki z banków niż z firm pożyczkowych. Firmy pożyczkowe zatwierdzają dwa razy więcej wniosków niż banki. Dzięki temu klienci nie muszą nawet tracić czasu na złożenie wniosku do banku i czekanie na jego decyzję; mogą zgłosić się bezpośrednio do firmy i odebrać pieniądze. Odbywa się to jeszcze szybciej przez Internet.

Firmy pożyczkowe świadczą swoje usługi online i nie zmuszają Cię do wypełniania wielu formalności. Sami sprawdzają Twoją historię kredytową. Zasadniczo wszystko, czego wymagają, to dowód osobisty i numer PESEL.

Masz większą szansę na zdobycie pieniędzy, gdy poprosisz firmę pożyczkową. Przyjmują 97% wniosków. Sprawdź, jakie masz zdolności i uzyskaj spersonalizowaną ofertę niskoprocentową tutaj!

Georgei Czech
edytor
4569
815
Rekomendacje dla Ciebie
Dlaczego firmy pożyczkowe są bardziej popularne niż banki?
Pokaż więcej
Jak poprawić zdolność kredytową
Pokaż więcej
Jak spłacić pożyczkę?
Pokaż więcej
Co to jest pożyczka?
Pokaż więcej
Wszystkie artykuły